W dzisiejszym artykule zaczniemy od podstaw i odpowiemy sobie na kluczowe pytanie- czym jest zdrowie?

 

Jest to o tyle istotne, że w dzisiejszych czasach powinniśmy, bardziej niż kiedykolwiek dbać o siebie. Według analiz obecnie funkcjonuje 120 definicji zdrowia, które w zależności od dziedziny naukowej oraz kontekstu określają to zagadnienie.
Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest to stan pełnego, dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego (…). Jest postrzegane jako zasób życiowy, a nie cel życia. Jest pojęciem pozytywnym, obejmującym zasoby osobiste i społeczne, a nie tylko brakiem obiektywnie istniejącej choroby, niedomagań czy niepełnosprawności.

 

Tyle w teorii, a co to oznacza w praktyce?
W praktyce oznacza to, że oprócz tego, że nie odczuwamy żadnych dolegliwości, powinniśmy o to zdrowie dbać. Można to robić na wiele sposobów, np. realizując badania profilaktyczne, które pozwalają na wczesne wykrywanie chorób co zwiększa szansę na ich wyleczenie, aktywnie uprawiając sport, który poprawia naszą kondycję, sylwetkę oraz samocenę, ponieważ to jak sami postrzegamy siebie ma wpływ na naszą kondycję psychiczną, która jak pisałem wyżej, też jest istotnym aspektem zdrowia. Również ważnym elementem jest odpowiednie żywienie, które jest niezwykle istotne z naszego punktu widzenia.
Odpowiednie żywienie pozwala zapobiegać chorobom, które powstają na skutek dostarczania zbyt małych lub zbyt dużych ilości składników pokarmowych. Do najpopularniejszych konsekwencji nieprawidłowego żywienia zaliczamy:
- choroby układu krążenia,
- nadciśnienie tętnicze,
- cukrzyca typu II,
- otyłość,
- kamica żółciowa,
- niedokrwistość z niedoboru żelaza,
- osteoporoza,
- niektóre choroby nowotworowe (np. żołądka, jelita grubego, piersi).

 

Poza dolegliwościami fizycznymi, oczywistymi na pierwszy rzut oka, mamy także do czynienia z chronicznym zmęczeniem, ograniczoną możliwością przyswajania wiedzy, utratą koncentracji oraz uwagi.
Dzięki produktom dostępnym w naszej ofercie możesz wspomóc żywienie – dobrze dobrana suplementacja dostarczy organizmowi niezbędnych mikroelementów w optymalnej ilości.
Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z Nami i zacznij działać już dziś!

 

CZYM JEST ZDROWIE?

22 grudnia 2020

STREFA ZDROWIA

Strefa zdrowia  produkty aloesowe, suplementacja.